Gelişmiş ülkelerde tamamen çelik sistemleri özellikle deprem oluşma riskinin yüksek olduğu bölgelerde yaygın olarak kullanılırken ne yazık ki bu sayı ülkemizde çok az aslında Çelik Yapı sistemi deprem kuşağında olan TÜRKİYE için vazgeçilmez bir yapı sistemidir. Ülkemiz bilindiği üzere 1. Derece deprem bölgesi olarak adlandırılırken insan hayatına direkt etkisi olan yapı güvenliği çok büyük önem arz etmektedir.

Kendimiz ailemiz ve sevdiklerimiz için yurt dışında yapılan hafif çelik yapılardan feyz alınması gerekmektedir. 

Hafif çelik deprem konutları, güvenli yaşam alanlarına sahip olmanın en ekonomik ve hızlı yollarından biri Hafif çelik deprem konutları. Hafif çelik yapıların taşıyıcı özelliğinden dolayı yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği depreme dayanıklı en iyi inşaat malzemesi olmasını sağlamaktadır.

Çelik yapılar hafiftir, İnşa edilen yapıların kütlesi ne kadar büyük olursa depremde etkileneceği kuvvet de o kadar büyük olacaktır.

Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur ise yapının hafifletilmesidir.

Hafif çelik yapılar ahşap veya betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafiftir.

Bu da binaya gelen deprem yükünü 5 kat azaltacaktır. 

Hafif çelik deprem konutları sayesinde konutların (aklınıza gelebilecek tüm yaşam alanları ) taşıyıcı sistemlerinin tamamı çelikten üretilerek binalar depreme dayanıklı şekilde inşa edilebilmektedir.

Hafif çelik deprem konutları yapılar depreme dayanıklı, sağlam, ekonomik ve uzun ömürlü ürünlerdir.

Grup Sitelerimiz 10 Farklı Sektörde bulunuyoruz...
Hafif Çelik