Hafif Çelik Evler ,ev sahibi olmak adına, pratik ,ısı yalıtımı ,ses yalıtımı ve deprem riskinin en aza indirilmiş olması açısından en çok tercih edilen evlerdir. Yapı endüstrisinde Roll form makinası sayesinde şekil verilerek oluşturulan taşıyıcı elamanlar olarak işlev görürler. Fabrikamızda yapılan Hafif Çelik Evler, uygun,estetik ve istediğiniz kaplamalarla montaj işlemi tamamlanmaktadır. Tasarım ve Yapım Aşamaları Estetik, kullanışlılık ve sağlamlık açısından konut sahibinin bütün ihtiyaçlarına cevap vermesi amacıyla, ilk olarak kişiye ve konumuna özel mimari Hafif Çelik Bina projesi oluşturulur.

3D sanal ortamda tasarım, kullanılabilirlik açısından kontrol edilir. Daha sonra bilgisayar ortamında uygun statik hesaplamalar yapılarak çelik tasarımı belirlenir. Daha sonra projenin yapılacağı yerin hafriyat çalışması yapılır. Hafriyat çalışması yapılan yere uygun ölçüler temel betonu atılarak, yapım aşamasına geçilmiş olur. Fabrika ortamında oluşturulan hafif çelik paneller, temel betonu üzerinde montajlanır ve yapının çelik konstrüksiyonu tamamlanır. Bütün çelik konstrüksiyonun dış cephesi OSB ile kaplanır. İç cephe kaplamaları yapılmadan önce, elektrik, su, doğal gaz gibi tesisatlarını montajı ile gerekli izolasyon işlemi yapılır. 

İzolasyon demişken iç cephede ister cam yünü , taş yünü isterseniz sıkma köpük ile yalıtım sağlanabilir bu seçenekler tamamen sizler tarafından seçilir çünkü hem yalıtım hem de maliyet açısından her biri farklılık göstermektedir. 

Yalıtım işleminiz bittikten sonra içerden 11 mm osb ve üzerine alçıpan levha kaplanmalıdır. 

Dış cephe yalıtımı yine sizin zevkinize ve bütçenize göre belirlenecektir. 

Çatı kaplaması hafif çelik çatı kurulumu bittikten sonra 11 mm osb kaplanır kaplanan osb üzerine ister shıngle ,ister trapez sac, isterseniz metal kiremit veya kumlu metal kiremit kaplaması yapılır bunlar yine sizin tamamen zevkinize ve bütçenize göre belirlenecek seçeneklerdir. 

Tek kelimeyle yapılacak olan hafif çelik yapınız sizin kararınız doğrultusunda olacaktır. 

İç cephede kullanılacak tüm fayans,laminat parke , mutfak dolabı ,vitrifiye malzemeleri istenilen model ve marka ile yapılabilir asla şu fayans ve şu laminat parke veya bu mutfak dolabı hafif çelik binalara uygulanamaz diye bir şey yoktur. Betonarme binalar gibi düşünebilirsiniz ne beğeniyor neyi tercih ediyor iseniz onun uygulama ve montajı uzman ekipler tarafından gerçekleştirilir. 

Montajı biten dış cephe kaplamasının, konut sahibinin istediği renge göre boyası yapılır ve sahibine teslimat işlemi gerçekleşir. 

Maliyet açısından son derece cazip olan bu evler, gerek konfor gerekse kullanışlılık açısından memnun edicidir. 

Yukarıda belirtilen açıklamalar müşteriye bilgi amaçlı sunulmuş bilgilerdir her yazımızda değindiğimiz gibi burada da belirtmek isteriz ki biz montaj işlemi yapmıyoruz tarafınıza binalar fabrikamızda üretimi bitmiş ve montaja hazır paneller halinde teslim edilir.

Grup Sitelerimiz 10 Farklı Sektörde bulunuyoruz...